Nasıl Katılabilirim?

Nasıl Katılabilirim?

Hacettepe Havacılık Topluluğunun üyesi olmak ister misiniz?

  Kulübümüze üye oldunuz mu ?....Malzeme Bilgisi, Aerodinamik, Sevk ve İdare, Hava Trafik Kuralları, Meteoroloji ve Acil Durumlar gibi bir çok dersi görüp sınava tabi oluyorsunuz ve en az % 70 başarı notunun ardından yer eğitimlerine geçiyorsunuz ve uçuştan önce kalkış çalışmalarını yerde yapıyorsunuz. Yer eğitiminde de başarılı iseniz yeterli seviyeye gelmişsiniz demektir ve başlangıç uçuşları (50-70m) ile bu heyecanlı yolculuğa adım atıyorsunuz.
  Başlangıç uçuşlarında pilot adaylarının uçabileceği şartlar eğitmenler tarafından belirlenir ve kalkış uçuş iniş eğitmen gözetiminde telsiz komutlarıyla yapılır. Yamaç paraşütü başlangıç kursunu alan bir kursiyer eğitmen kontrolü olmaksızın uçuş yapamaz. Pilot adayının gelişme durumuna göre verilen komutlar azaltılır ve daha yüksekten uçurulur. Gidilen şehir dışı faaliyetlerde alınan derslere yönelik farklı irtifalardan eğitim uçuşu yaptırılır.
  Başlangıç kursunu bitirenler istedikleri taktirde ileri düzey yamaç paraşütü kurslarına katılabilirler. Bu kursu başarı ile bitirenler kulüp pilotu olmaya hak kazanırlar ve kulübün paraşütleriyle eğitmen kontrolü olmaksızın uçuşa gidebilirler. Biz başarının, hayatı renklendirmenin , adrenalinin göklerde olduğuna inanan Hacettepe Üniversitesi öğrencileri olarak bu güzellikleri paylaşmaya sizleri de davet ediyoruz.
  Umarım gökyüzü hayatınızın en büyük parçası olarak kalmaya devam eder...

Tarih
Aralık 12, 2013

Yazar
Berkay Erdi Sönmez